RG1608V-2051-W-T5
Mfr.Part #
RG1608V-2051-W-T5
Description
RES SMD 2.05K OHM 1/10W 0603
Voltage - Rated DC :
75V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.05%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Power Rating :
62.5mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.05kOhm
Height :
508μm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Factory Lead Time :
19 Weeks
Voltage - Rated :
75V
Datasheets
RG1608V-2051-W-T5
Susumu RG1608V-2051-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 2.05kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C