RG1608V-2050-W-T5
Mfr.Part #
RG1608V-2050-W-T5
Description
RES SMD 205 OHM 0.05% 1/10W 0603
Voltage - Rated DC :
75V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Resistance :
205Ohm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.05%
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
62.5mW
Voltage - Rated :
75V
Thin Film
Pbfree Code :
yes
Matte Tin (Sn)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max Power Dissipation :
100mW