RG1608V-1910-D-T5
Mfr.Part #
RG1608V-1910-D-T5
Description
RES SMD 191 OHM 0.5% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated DC :
75V
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
Resistance :
191Ohm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Height :
400μm
Datasheets
RG1608V-1910-D-T5
Susumu RG1608V-1910-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 191Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C