RG1608V-1621-B-T5
Mfr.Part #
RG1608V-1621-B-T5
Description
RES SMD 1.62KOHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
1.62kOhm
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Factory Lead Time :
19 Weeks
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power Rating :
62.5mW
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated DC :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
400μm
Datasheets
RG1608V-1621-B-T5
Susumu RG1608V-1621-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 1.62kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C