RG1608V-1620-W-T1
Mfr.Part #
RG1608V-1620-W-T1
Description
RES SMD 162 OHM 0.05% 1/10W 0603
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
162Ohm
Construction :
Chip
Voltage - Rated DC :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
508μm
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
62.5mW
Packing Method :
TR
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RG1608V-1620-W-T1
Susumu RG1608V-1620-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 162Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C