RG1608V-1581-P-T1
Mfr.Part #
RG1608V-1581-P-T1
Description
RES SMD 1.58K OHM 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.02%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Packing Method :
TR
Power Rating :
62.5mW
Resistance :
1.58kOhm
Voltage - Rated DC :
75V
Voltage - Rated :
75V
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Construction :
Chip
Datasheets
RG1608V-1581-P-T1
Susumu RG1608V-1581-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 1.58kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.02%, -55°C~155°C