RG1608V-1331-P-T1
Mfr.Part #
RG1608V-1331-P-T1
Description
RES SMD 1.33K OHM 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.02%
Height :
400μm
Voltage - Rated :
100V
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
1.33kOhm
Construction :
Chip
Voltage - Rated DC :
75V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power Rating :
100mW
Datasheets
RG1608V-1331-P-T1
Susumu RG1608V-1331-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 1.33kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.02%, -55°C~155°C