RG1608V-1330-C-T5
Mfr.Part #
RG1608V-1330-C-T5
Description
RES SMD 133 OHM 0.25% 1/10W 0603
Voltage - Rated :
75V
Voltage - Rated DC :
75V
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Tolerance :
±0.25%
Power Rating :
62.5mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Height :
508μm
Resistance :
133Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RG1608V-1330-C-T5
Susumu RG1608V-1330-C-T5
RG Series, Thin Film, 133Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C