RG1608V-1271-W-T1
Mfr.Part #
RG1608V-1271-W-T1
Description
RES SMD 1.27K OHM 1/10W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated :
75V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
19 Weeks
Series :
RG
Height :
508μm
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
62.5mW
Voltage - Rated DC :
75V
Construction :
Chip
Published :
Reach Compliance Code :
Unknown
Max Power Dissipation :
100mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.05%
Composition :
Thin Film
Surface Mount :
yes
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.27kOhm
Datasheets
RG1608V-1271-W-T1
Susumu RG1608V-1271-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 1.27kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C