RG1608V-1150-P-T1
Mfr.Part #
RG1608V-1150-P-T1
Description
RES SMD 115 OHM 0.02% 1/10W 0603
Packing Method :
TR
Resistance :
115Ohm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
100V
Voltage - Rated DC :
75V
JESD-609 Code :
e3
Published :
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Case Code (Metric) :
Height :
508μm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Tolerance :
±0.02%
Construction :
Chip
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Power Dissipation :
100mW
AEC-Q200
Datasheets
RG1608V-1150-P-T1
Susumu RG1608V-1150-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 115Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.02%, -55°C~155°C