RG1608V-1050-C-T5
Mfr.Part #
RG1608V-1050-C-T5
Description
RES SMD 105 OHM 0.25% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
62.5mW
Max Power Dissipation :
100mW
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
75V
Resistance :
105Ohm
Height :
508μm
Datasheets
RG1608V-1050-C-T5
Susumu RG1608V-1050-C-T5
RG Series, Thin Film, 105Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C