RG1608V-1021-C-T5
Mfr.Part #
RG1608V-1021-C-T5
Description
RES SMD 1.02K OHM 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated DC :
75V
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
75V
Resistance :
1.02kOhm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height :
400μm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power Rating :
62.5mW
Datasheets
RG1608V-1021-C-T5
Susumu RG1608V-1021-C-T5
RG Series, Thin Film, 1.02kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C