RG1608Q-26R7-D-T5
Mfr.Part #
RG1608Q-26R7-D-T5
Description
RES SMD 26.7 OHM 0.5% 1/10W 0603
Resistance :
26.7Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Construction :
RECTANGULAR
Height :
508μm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
2
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Tolerance :
±0.5%
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Power Rating :
62.5mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Max Power Dissipation :
100mW
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
75V