RG1608Q-12R4-D-T5
Mfr.Part #
RG1608Q-12R4-D-T5
Description
RES SMD 12.4 OHM 0.5% 1/10W 0603
Voltage - Rated :
100V
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
75V
Factory Lead Time :
17 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
12.4Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Construction :
RECTANGULAR
Power Rating :
100mW
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Weight :
2.012816mg
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W