RG1608P-911-W-T5
Mfr.Part #
RG1608P-911-W-T5
Description
RES SMD 910 OHM 0.05% 1/10W 0603
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
62.5mW
Voltage - Rated :
75V
Voltage - Rated DC :
75V
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±0.05%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Resistance :
910Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Pbfree Code :
yes
Height :
400μm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm