RG1608P-80R6-B-T5
Mfr.Part #
RG1608P-80R6-B-T5
Description
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Height :
508μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Construction :
RECTANGULAR
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Resistance :
80.6Ohm
Voltage - Rated DC :
75V
Voltage - Rated :
75V