RG1608P-6650-D-T5
Mfr.Part #
RG1608P-6650-D-T5
Description
RES SMD 665 OHM 0.5% 1/10W 0603
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Height :
508μm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Resistance :
665Ohm
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Pbfree Code :
Voltage - Rated DC :
75V
Construction :
RECTANGULAR
Power Rating :
62.5mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RG1608P-6650-D-T5
Susumu RG1608P-6650-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 665Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C