RG1608P-5232-B-T1
Mfr.Part #
RG1608P-5232-B-T1
Description
RES SMD 52.3KOHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
62.5mW
Height :
400μm
Packing Method :
TR
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Construction :
Chip
AEC-Q200
Reach Compliance Code :
Unknown
Resistance :
52.3kOhm
Voltage - Rated DC :
75V
Voltage - Rated :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RG1608P-5232-B-T1
Susumu RG1608P-5232-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 52.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C