RG1608P-4991-W-T1
Mfr.Part #
RG1608P-4991-W-T1
Description
RES SMD 4.99K OHM 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packing Method :
TR
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
62.5mW
Published :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Resistance :
4.99kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated DC :
75V
Tolerance :
±0.05%
Construction :
Chip
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RG1608P-4991-W-T1
Susumu RG1608P-4991-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 4.99kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C