RG1608P-431-P-T1
Mfr.Part #
RG1608P-431-P-T1
Description
RES SMD 430 OHM 0.02% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated DC :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
100V
Height :
508μm
Power Rating :
100mW
Resistance :
430Ohm
Published :
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.02%
Datasheets
RG1608P-431-P-T1
Susumu RG1608P-431-P-T1
RG Series, Thin Film, 430Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.02%, -55°C~155°C