RG1608P-393-B-T5
Mfr.Part #
RG1608P-393-B-T5
Description
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
39kohm
Power Rating :
100mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Case Code (Metric) :
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Max Power Dissipation :
100mW
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Published :
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Construction :
RECTANGULAR
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
100V
Voltage - Rated DC :
75V