RG1608P-3830-B-T5
Mfr.Part #
RG1608P-3830-B-T5
Description
RES SMD 383 OHM 0.1% 1/10W 0603
Matte Tin (Sn)
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Resistance :
383Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
75V
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
75V
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
100mW
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Construction :
RECTANGULAR
Power Rating :
100mW
Factory Lead Time :
18 Weeks
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
508μm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RG1608P-3830-B-T5
Susumu RG1608P-3830-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 383Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C