RG1608P-3402-C-T5
Mfr.Part #
RG1608P-3402-C-T5
Description
RES SMD 34K OHM 0.25% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
75V
Tolerance :
±0.25%
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Additional Feature :
Ultra Precision
Max Power Dissipation :
100mW
yes
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
34kOhm
Height :
508μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Lead Free :
Lead Free
Construction :
Chip
Power Rating :
62.5mW
Datasheets
RG1608P-3402-C-T5
Susumu RG1608P-3402-C-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 34kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C