RG1608P-3323-B-T5
Mfr.Part #
RG1608P-3323-B-T5
Description
RES SMD 332K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
SMD/SMT
Construction :
RECTANGULAR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
75V
Voltage - Rated DC :
75V
Pbfree Code :
Matte Tin (Sn)
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Case Code (Metric) :
1608
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
508μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Resistance :
332kOhm
Case Code (Imperial) :
0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
yes
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
RG1608P-3323-B-T5
Susumu RG1608P-3323-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 332kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C