RG1608P-3320-C-T5
Mfr.Part #
RG1608P-3320-C-T5
Description
RES SMD 332 OHM 0.25% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power Rating :
62.5mW
Voltage - Rated DC :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
100mW
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Construction :
Chip
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Lead Free
Pbfree Code :
yes
Resistance :
332Ohm
Height :
508μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
RG1608P-3320-C-T5
Susumu RG1608P-3320-C-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 332Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C