RG1608P-3242-C-T5
Mfr.Part #
RG1608P-3242-C-T5
Description
RES SMD 32.4K OHM 1/10W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
32.4kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Height :
508μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
Chip
Packing Method :
TR
Max Power Dissipation :
100mW
Power Rating :
62.5mW
Voltage - Rated :
75V
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated DC :
75V
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RG1608P-3242-C-T5
Susumu RG1608P-3242-C-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 32.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C