RG1608P-3091-P-T1
Mfr.Part #
RG1608P-3091-P-T1
Description
RES SMD 3.09K OHM 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Published :
Resistance :
3.09kOhm
Max Power Dissipation :
100mW
Power Rating :
62.5mW
Voltage - Rated :
75V
Tolerance :
±0.02%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Datasheets
RG1608P-3091-P-T1
Susumu RG1608P-3091-P-T1
RG Series, Thin Film, 3.09kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.02%, -55°C~155°C