RG1608P-3010-D-T5
Mfr.Part #
RG1608P-3010-D-T5
Description
RES SMD 301 OHM 0.5% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
62.5mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Height :
508μm
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Voltage - Rated DC :
75V
Resistance :
301Ohm
Pbfree Code :
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Construction :
RECTANGULAR
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Voltage - Rated :
75V
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RG1608P-3010-D-T5
Susumu RG1608P-3010-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 301Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C