RG1608P-2552-B-T5
Mfr.Part #
RG1608P-2552-B-T5
Description
RES SMD 25.5KOHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Max Power Dissipation :
100mW
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Construction :
RECTANGULAR
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
75V
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Voltage - Rated :
100V
Resistance :
25.5kOhm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RG1608P-2552-B-T5
Susumu RG1608P-2552-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 25.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C