RG1608P-2430-P-T1
Mfr.Part #
RG1608P-2430-P-T1
Description
RES SMD 243 OHM 0.02% 1/10W 0603
Voltage - Rated :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power Rating :
62.5mW
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.02%
Voltage - Rated DC :
75V
Resistance :
243Ohm
Datasheets
RG1608P-2430-P-T1
Susumu RG1608P-2430-P-T1
RG Series, Thin Film, 243Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.02%, -55°C~155°C