RG1608P-2263-W-T5
Mfr.Part #
RG1608P-2263-W-T5
Description
RES SMD 226KOHM 0.05% 1/10W 0603
EAR99
Factory Lead Time :
18 Weeks
Published :
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±0.05%
Surface Mount
Pbfree Code :
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
62.5mW
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
226kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Datasheets
RG1608P-2263-W-T5
Susumu RG1608P-2263-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 226kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C