RG1608P-2262-B-T5
- Mfr.Part #
- RG1608P-2262-B-T5
- Description
- RES SMD 22.6KOHM 0.1% 1/10W 0603
- yes
- Weight :
- 2.012816mg
- Construction :
- RECTANGULAR
- Operating Temperature :
- -55°C~155°C
- Tape and Reel (TR)
- Factory Lead Time :
- 18 Weeks
- Case Code (Metric) :
- 1608
- Power Rating :
- 100mW
- Voltage - Rated :
- 100V
- Size / Dimension :
- 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
- Rated Power Dissipation (P) :
- 0.1667W
- Additional Feature :
- ANTI-SULFUR, PRECISION
- Height :
- 400μm
- Published :
- 2007
- Height Seated (Max) :
- 0.020 0.50mm
- Tolerance :
- ±0.1%
- Voltage - Rated DC :
- 75V
- Power (Watts) :
- 0.1W 1/10W
- Packing Method :
- TR, Paper, 7 Inch
- Temperature Coefficient :
- ±25ppm/°C
- Resistance :
- 22.6kOhm
- Datasheets
- RG1608P-2262-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 22.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C