RG1608P-224-C-T5
Mfr.Part #
RG1608P-224-C-T5
Description
RES SMD 220KOHM 0.25% 1/10W 0603
Voltage - Rated DC :
75V
Height :
508μm
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
220kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Weight :
2.012816mg
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
e3
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Construction :
Chip
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Datasheets
RG1608P-224-C-T5
Susumu RG1608P-224-C-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 220kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C