RG1608P-222-W-T5
Mfr.Part #
RG1608P-222-W-T5
Description
RES SMD 2.2KOHM 0.05% 1/10W 0603
Voltage - Rated DC :
75V
Published :
Height :
400μm
Tolerance :
±0.05%
Voltage - Rated :
75V
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
62.5mW
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Construction :
RECTANGULAR
Resistance :
2.2kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Datasheets
RG1608P-222-W-T5
Susumu RG1608P-222-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 2.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C