RG1608P-2052-C-T5
Mfr.Part #
RG1608P-2052-C-T5
Description
RES SMD 20.5K OHM 1/10W 0603
Height :
508μm
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
75V
Tolerance :
±0.25%
Voltage - Rated DC :
75V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Packing Method :
TR
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
20.5kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W