RG1608P-204-B-T1
Mfr.Part #
RG1608P-204-B-T1
Description
RES SMD 200K OHM 0.1% 1/10W 0603
Voltage - Rated DC :
75V
Power Rating :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
200kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TR
Height :
400μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RG1608P-204-B-T1
Susumu RG1608P-204-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 200kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C