RG1608P-1781-B-T5
Mfr.Part #
RG1608P-1781-B-T5
Description
RES SMD 1.78KOHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Height :
508μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
75V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Factory Lead Time :
18 Weeks
Pbfree Code :
SMD/SMT
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated DC :
75V
Tolerance :
±0.1%
Published :
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
1.78kOhm
Lead Free :
Lead Free
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
RG1608P-1781-B-T5
Susumu RG1608P-1781-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 1.78kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C