RG1608P-1692-W-T5
Mfr.Part #
RG1608P-1692-W-T5
Description
RES SMD 16.9K OHM 1/10W 0603
Construction :
RECTANGULAR
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
100mW
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
16.9kOhm
Power Rating :
62.5mW
Voltage - Rated DC :
75V
Tolerance :
±0.05%
Height :
508μm
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
18 Weeks
Datasheets
RG1608P-1692-W-T5
Susumu RG1608P-1692-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 16.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C