RG1608P-1542-D-T5
Mfr.Part #
RG1608P-1542-D-T5
Description
RES SMD 15.4KOHM 0.5% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
17 Weeks
Series :
RG
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Height :
508μm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
15.4kOhm
Voltage - Rated :
100V
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
RG1608P-1542-D-T5
Susumu RG1608P-1542-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 15.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C