RG1608P-1133-W-T1
Mfr.Part #
RG1608P-1133-W-T1
Description
RES SMD 113KOHM 0.05% 1/10W 0603
Power Rating :
62.5mW
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
75V
Additional Feature :
Ultra Precision
AEC-Q200
Construction :
Chip
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height :
508μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Reach Compliance Code :
Unknown
Resistance :
113kOhm
Datasheets
RG1608P-1133-W-T1
Susumu RG1608P-1133-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 113kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C