RG1608P-1050-B-T5
Mfr.Part #
RG1608P-1050-B-T5
Description
RES SMD 105 OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Thin Film
Width :
787.4μm
Voltage - Rated :
100V
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Voltage - Rated DC :
75V
Max Power Dissipation :
100mW
Ratings :
AEC-Q200
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Resistance :
105Ohms
Length :
1.6002mm
Height :
508μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RG1608P-1050-B-T5
Susumu RG1608P-1050-B-T5
RG Series, Thin Film, 105Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C