RG1608N-8660-C-T5
Mfr.Part #
RG1608N-8660-C-T5
Description
RES SMD 866 OHM 0.25% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
75V
Resistance :
866Ohm
Voltage - Rated :
75V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
62.5mW
Height :
400μm
Datasheets
RG1608N-8660-C-T5
Susumu RG1608N-8660-C-T5
RG Series, Thin Film, 866Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C