RG1608N-7152-C-T5
Mfr.Part #
RG1608N-7152-C-T5
Description
RES SMD 71.5K OHM 1/10W 0603
Voltage - Rated DC :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height :
508μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Power Rating :
62.5mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Metric) :
Resistance :
71.5kOhm
Voltage - Rated :
75V
Datasheets
RG1608N-7152-C-T5
Susumu RG1608N-7152-C-T5
RG Series, Thin Film, 71.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C