RG1608N-6812-B-T5
Mfr.Part #
RG1608N-6812-B-T5
Description
RES SMD 68.1KOHM 0.1% 1/10W 0603
Height :
400μm
AEC-Q200
Length :
1.6mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Width :
800μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
68.1kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
75V
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
62.5mW
Max Operating Temperature :
155°C
Datasheets
RG1608N-6812-B-T5
Susumu RG1608N-6812-B-T5
RG Series, Thin Film, 68.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C