RG1608N-561-P-T1
Mfr.Part #
RG1608N-561-P-T1
Description
RES SMD 560 OHM 0.02% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
560Ohm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Power Rating :
100mW
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Tolerance :
±0.02%
Voltage - Rated DC :
75V
Height :
400μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RG1608N-561-P-T1
Susumu RG1608N-561-P-T1
RG Series, Thin Film, 560Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.02%, -55°C~155°C