RG1608N-392-C-T5
Mfr.Part #
RG1608N-392-C-T5
Description
RES SMD 3.9KOHM 0.25% 1/10W 0603
Voltage - Rated :
100V
Voltage - Rated DC :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
3.9kohm
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
100mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
100mW
Height :
508μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RG1608N-392-C-T5
Susumu RG1608N-392-C-T5
RG Series, Thin Film, 3.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C