RG1608N-362-C-T5
Mfr.Part #
RG1608N-362-C-T5
Description
RES SMD 3.6KOHM 0.25% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Max Power Dissipation :
100mW
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.25%
Height :
508μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Resistance :
3.6kOhm
Voltage - Rated DC :
75V
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RG1608N-362-C-T5
Susumu RG1608N-362-C-T5
RG Series, Thin Film, 3.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C