RG1608N-3401-P-T1
Mfr.Part #
RG1608N-3401-P-T1
Description
RES SMD 3.4KOHM 0.02% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.02%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
62.5mW
Factory Lead Time :
18 Weeks
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
508μm
Voltage - Rated DC :
75V
Resistance :
3.4kOhm
Datasheets
RG1608N-3401-P-T1
Susumu RG1608N-3401-P-T1
RG Series, Thin Film, 3.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.02%, -55°C~155°C