RG1608N-333-B-T1
Mfr.Part #
RG1608N-333-B-T1
Description
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
75V
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Termination :
SMD/SMT
Construction :
Chip
Reach Compliance Code :
Unknown
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
33kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
75V
Number of Terminations :
2
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Surface Mount :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packing Method :
TR
Height :
400μm
Datasheets
RG1608N-333-B-T1
Susumu RG1608N-333-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 33kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C