RG1608N-3161-C-T5
Mfr.Part #
RG1608N-3161-C-T5
Description
RES SMD 3.16K OHM 1/10W 0603
Height :
508μm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated DC :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
Series :
RG
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
3.16kOhm
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
62.5mW
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RG1608N-3161-C-T5
Susumu RG1608N-3161-C-T5
RG Series, Thin Film, 3.16kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C